Amate Audio to producent profesjonalnych systemów nagłośnieniowych z siedzibą w Terrassa tuż za Barceloną w Hiszpanii. Juan Amate założył firmę w 1972 r., kiedy jako młodzieniec rozpoczął projektowanie i budowę innowacyjnych wzmacniaczy mocy oraz szafek głośnikowych PA. Dzisiaj wciąż prowadzi rodzinną firmę kierowaną wciąż przez twórczą technikę inżynieryjną; inwestując intensywnie w badania i rozwój. Z ponad 45 letnim doświadczeniem na rynku firmę wyróżnia szereg innowacji, które stały się normami branżowymi. Amate Audio wdraża najnowsze zintegrowane technologie zaprojektowane specjalnie pod kątem wydajności i jakości dźwięku, dlatego też systemy Amate Audio śmiało konkurują ze światowymi liderami systemów nagłośnieniowych.

 • SERIA XCELLENCE
  Seria Xcellence jest odpowiedzią firmy Amate Audio na wyzwanie związane z tworzeniem wysokiej klasy produktów, kompromisem w dostarczeniu najlepszych rozwiązań i podzieleniem się z Państwem naszą pasją poszukiwania najlepszego dźwięku.
  Xcellence oznacza łączenie najnowszych dostępnych technologii z najwyższą starannością o najdrobniejsze szczegóły i przyjazną dla użytkownika konstrukcją, aby stworzyć produkty, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów w połączeniu z doskonałym wykonaniem.

  XCELLENCE ZAPROJEKTOWANY DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH
  Kompaktowa konstrukcja serii Xcellence w połączeniu z wysoką wydajnością sprawia, że seria ta jest niezwykle wszechstronna. Xcellence jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla firm zajmujących się głównie wynajmem sprzętu nagłośnieniowego, jak i dla stałych instalacji, gdzie wymagana jest wysoka wydajność i wyjątkowa jakość. Teatry, Kościoły, Sale Koncertowe i całe mnóstwo innych miejsc-seria Xcellence Amate Audio będzie dla nich idealnym rozwiązaniem.

  PEŁNA KONTROLA W TWOICH RĘKACH
  Najnowsze technologie zarówno w zakresie projektowania akustycznego, jak i elektroniki cyfrowej są elementami serii Xcellence. Głośniki spełniają swoje ekstremalne możliwości a jednocześnie ułatwiają szybkie i intuicyjne ustawienie. Wystarczy podłączyć i grać... plug & play a Twoje uszy zakochają się w niesamowitym dźwięku serii Excellence.

  ZAPROJEKTOWANY W KAŻDYM SZCZEGÓLE
  Zainwestowaliśmy i zastosowaliśmy najlepszą i najnowszą wiedzę, materiały i technologie w celu stworzenia serii Xcellence. Funkcje takie jak precyzyjne, ergonomiczne uchwyty i metalowe wykończenia grilli głośnikowych mówią same za siebie. Nie tylko przyczyniają się do niezwykłego wyglądu całej serii Xcellence, jak również zapewniają wygodną i komfortową obsługę, ochronę przed wilgocią, deszczem i kurzem.

  ODPORNOŚĆ I WSPANIAŁY LOOK
  Seria Xcellence powleczona jest materiałem poliuretanowym o bardzo wysokiej wytrzymałości, zapewniającym ochronę przed zarysowaniami i otarciami w trudnych warunkach. Obróbka wiąże się hermetycznie z powierzchniami drewna, pod każdym kątem i krzywą aby uzyskać wspaniałe wykończenie i wodoszczelne uszczelnienie. Tylko trwałe piękno!

  SKŁADNIKI DOSTOSOWANE DO POTRZEB KLIENTA
  Każdy system nagłośnieniowy ma własną osobowość. Z tego powodu seria Xcellence została zaprojektowana z uwzględnieniem elementów dostosowanych do indywidualnych potrzeb, aby zoptymalizować właściwości akustyczne każdego urządzenia z tej serii. Głośniki, układy sterujące, interface, falowody, horny umożliwiają dopasowanie i pełne wykorzystanie całej kombinacji elementów składowych z zachowaniem filozofii marki Amate Audio - o zaawansowanych i profesjonalnych systemach nagłośnieniowych.

  WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ
  Zespołowi inżynierów marki Amate Audio udało się osiągnąć bardzo długi rzut przy zachowaniu amplitudy. Systemy serii Xcellence posiadają neodymowe drivery, oraz falowody wyposażone w membrany z polipropynelu naftalenu (PEN). W rezultacie powstaje boczna, lobe-free pionowa dyspersja i krystalicznie czysta odpowiedź na wysokich częstotliwościach. Taka wydajność i taka jakość nie mogła być stworzona lepiej.

  PROGNOZY AKUSTYCZNE DLA INSTALACJI
  Darmowe biblioteki EASE i EASE FOCUS 3 pozwalają przewidzieć działanie określonego systemu Xcellence w dowolnej przestrzeni, przed instalacją. Potężne oprogramowanie EASE oblicza mapy pokrycia dźwiękiem 3D, zrozumiałość mowy, czas pogłosu i inne parametry akustyczne - nawet przed ukończeniem ostatecznych prac budowlanych. Planuj poprawnie a odniesiesz zamierzony sukces.

  PRECYZYJNY DESIGN AKUSTYCZNY
  Wysokiej jakości systemy nagłośnieniowe wymagają dokładnej konstrukcji i akustycznej obudowy. Zespół inżynierów Amate Audio stosuje złożone i wydajne oprogramowania do obliczeń fizycznych i elektroakustycznych, zapewniające najlepsze wyniki w każdym szczególe. Obudowa i jej elementy - przetworniki, sterowniki, falowody, grill ochronny...wszystko musi spełnić rolę unikalnego elementu składającego się na najlepszą całość.

  PEŁNE BEZPRZEWODOWE STEROWANIE
  Wyobraź sobie pełną kontrolę i monitorowanie systemu PA z dowolnego miejsca. Cóż, koniec z wyobrażeniami: każdy system Xcellence może być zdalnie sterowany i monitorowany za pomocą sieci ethernet. Protokół sterowania jest obsługiwany przez WI-FI za pomocą bezprzewodowych punktów dostępowych. Każdy system tej serii posiada wbudowany przełącznik dwuprzemysłowy do uproszczenia okablowania systemu.

  DSP STUDIO - OPROGRAMOWANIE DO STEROWANIA
  Dostosuj nawet najdrobniejsze szczegóły dzięki oprogramowaniu do sterowania DSP STUDIO firmy Amate Audio. Parametry takie jak: gain, limiter, polarity, delay i  5 niestandardowych korektorów parametrycznych może być zarządzanych za pomocą oprogramowania. W tym samym czasie można sterować kilkoma elementami za pomocą funkcji grupowania. Oprogramowanie dostarcza również obszernych informacji o stanie wzmacniacza, poziomach wejściowych i wyjściowych input i output, temperatury radiatora, clipowaniu i wskaźnikach ochronnych. DSP STUDIO dostępne jest dla komputerów PC i iPad-ów.

  CYFROWE PRZETWARZANIE I WZMOCNIENIE
  Wszystkie systemy Xcellence wyposażone są w nowoczesną elektronikę cyfrową w tym wysokiej klasy konwentery AD/DA. DSP posiada potężne możliwości przetwarzania i wewnętrzną architekturę 48-bit/96 kHz zapewniającą precyzyjne filtry crossover, parameretyczne korekty, ograniczniki i dodatkowe zaawansowane funkcje przetwarzania. DPS jest idealnie dostosowany do wzmacniacza Class-D trzeciej generacji, zapewniając pełną kontrolę nad energią dostarczaną do głośników przez cały czas. Modele dwukierunkowe są bi-amplifikowane.

  BEZ OBAW... ZABEZPIECZENIA PRZECIWPRZEPIĘCIOWE AMATE AUDIO
  Unikatowy, innowacyjny układ zabezpieczeń firmy Amate Audio zabezpiecza przed przepięciami ciągle monitorując napięcie sieciowe i natychmiast rozłączając systemy serii Xcellence, gdy wykrywa, że napięcie sieciowe przekroczyło maksymalny dopuszczalny poziom. System zrestartuje się automatycznie, gdy napięcie sieciowe powróci do normalnego poziomu. Nie musisz już martwić się o zniszczenie swojego sprzętu spowodowane zbyt wysokim napięciem. Z serią Xcellence po prostu ciesz się beatem!
 • SERIA NITID
  NITID to nowa seria aktywnych systemów firmy Amate Audio, która wykorzystuje najnowsze technologie cyfrowego wzmacniania i przetwarzania w symbiozie z zaawansowanymi badaniami akustycznymi w celu osiągnięcia wyjątkowego poziomu wydajności i ultra-kompaktowej wielkości kolumn głośnikowych.

  DOSKONAŁA RÓWNOWAGA
  Seria NITID Amate Audio jest zwieńczeniem intensywnego programu badań, rozwoju i optymalizacji aby osiągnąć największą możliwą moc i wydajność w najbardziej kompaktowej obudowie.
  Każdy aspekt kształtu serii NITID Amate Audio wynika z badania i uwzględnienia optymalnej reakcji akustycznej, ergonomii, konstrukcji i wyglądu.

  UNIKALNY DESIGN
  Wyróżniające szczegóły obejmują grill głośnika, zaprojektowany wyłącznie w celu uzyskania atrakcyjnego wyglądu, maksymalnej ochrony i najlepszego współczynnika perforacji na rynku w celu poprawy jakości dźwięku.
  Wykończenie powłoką  Polyurea® zapewnia trwałą ochronę kolumny głośnikowej wykonanej ze sklejki brzozowej, a obwody elektroniczne i elementy sterujące są świetnie chronione przed wilgocią. Szeroka gama akcesoriów jest dostępna dla każdego zastosowania.

  NIEZWYKŁE WYKONANIE
  Zintegrowany system aktywnego zasilania i sterowania plug & play zawiera presety DSP zapewniające szybką konfigurację i niesamowity dźwięk, a obszerny interfejs sterowania natychmiastowo powtarzalne ustawienia wstępne do konfiguracji systemu NITID w zaledwie kilka sekund.
  Dokładne dopasowanie przetworników, procesorów DSP i wzmacniaczy zapewnia w pełni zoptymalizowany system dla najbardziej wymagających aplikacji.

  PANEL STEROWANIA
  Nasze najnowsze cyfrowe przetwarzanie sygnału DSP jest zintegrowane ze wzmacniaczem klasy D trzeciej generacji i obsługiwane przez naszą specjalną technologię klawiaturę Soft Touch. Bez elementów mechanicznych i ruchomych części, czujnik pojemnościowy Sensitive Touch jest bardzo czuły, odporny na warunki atmosferyczne i trwały w porównaniu z konwencjonalnymi sterownikami elektronicznymi i skutecznie zabezpieczony przed awarią. Za pomocą klawiatury i wyświetlacza Sensitive Touch możesz skonfigurować NITID do użycia na scenie w zaledwie kilka sekund.
 • SERIA KEY
  Z serią Key Amate Audio oferuje nowe możliwości dla systemów akustycznych.
  Systemy z tej serii zapewniają niezrównaną jakość dźwięku i niezawodność w swoim zasięgu dzięki ich inżynierii i starannie dobranych komponentach. Key oferuje wielofunkcyjne systemy, o pełnym zasięgu które mogą być wykorzystywane zarówno jako monitory sceniczne jak i kompaktowe subwoofery w celu zwiększenia i uzupełnienia basów. Seria Key Amate Audio otwiera drzwi do profesjonalnego dźwięku w połączeniu z przystępną ceną.

  Każda aplikacja może być adresowana za pomocą systemów serii KEY: konfiguracja aktywna lub pasywna, z lub bez subwoofera, jako background, pełno zakresowa kolumna głośnikowa lub jako monitor sceniczny. Wszystkie urządzenia z tej serii za zaprojektowane z myślą o pełnym zasięgu dźwięku, z rozbudowanym niskim końcem, którego efekt można zwiększyć dzięki zastosowaniu subwooferów.
  KEY 10, 12 i 15 mają kształt trap-ezoidal dzięki czemu mogą być używane jako monitory sceniczne.
  Wreszcie szeroka gama akcesoriów sprawia, że stosowanie systemów KEY jest bardzo proste.
  Wielofunkcyjna sklejka zapewnia, ciepły wolny od rezonansów dźwięk, zoptymalizowany grill zapewnia pełną ochronę elementów, dostosowane przetworniki, ergonomiczne uchwyty, unikalna konstrukcja płyt przyłączeniowych do ochrony złączy oraz wiele innych elementów sprawia, że systemy serii KEY są zdecydowanie lepsze od innych systemów dźwiękowych w podobnym przedziale cenowym.

  WZMACNIACZE TRZECIEJ GENERACJI
  Unikalna technologia Klasy D wzmacniaczy serii KEY oferuje zalety często nie występujące w innych wzmacniaczach cyfrowych: bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne, wysoka amortyzacja i niezawodność a przede wszystkim wyraźny dźwięk.

  ZOPTYMALIZOWANE USTAWIENIA WSTĘPNE DLA KAŻDEGO DŹWIĘKU
  Dla każdej aplikacji znajdziesz odpowiednie ustawienia fabryczne. Speech, Nearfield i nawet Pole Mount, które będą magicznie dostosowywać subwoofery i systemy pełno zakresowe. Tak proste jak wybór żądanego ustawienia za pomocą jednego palca.

  ZAAWANSOWANY INTERFEJS GRAFICZNY Z TECHNOLOGIĄ SENSITIVE TOUCH
  Dostosuj swój własny system KEY: graficzny wyświetlacz LCD i czujnik pojemnościowy SensitiveTouch na tylnym panelu pomagają skonfigurować ustawienia audio i ustawienia użytkownika. Zdecyduj i skonfiguruj w kilka sekund jeśli chcesz aby przednia dioda LED świeciła, jeśli chcesz używać Ecomode lub jeśli klawiatura powinna być zablokowana po nieaktywności.

  PRECYZYJNE PRZETWARZANIE SYGNAŁU CYFROWEGO
  Dzięki 24-bitowemu-48 kHz, przetwornikom AD/DA o dynamicznym natężeniu 102 dB i szybkiemu DSP z 48-bitową architekturą wewnętrzną, system może wykorzystywać większość przetworników. Precyzyjne filtry crossover, korektor parametryczny i bardzo precyzyjne ograniczniki clipowania, gwarantują najlepszą moc wyjściową przez cały czas użytkowania.

POBIERZ KATALOG PRZEJDŹ DO SKLEPU